Warsztaty artystyczne z „Tęczówką” to wszechstronny rozwój i twórcza zabawa!
Nietypowa oferta zajęc i technik plastycznych!
malowanie_prtretu_3

Detektywistyczna Noc w Bibliotece Publicznej w Skierniewicach. Warsztaty literacoko-plastyczne. 16.11.2013.

 

Ponownie miałam przyjemność gościć w zaprzyjaźnionej bibliotece w Skierniewicach. Tym razem zostałam zaproszona do prowadzenia warsztatów plastycznych dla dzieci, podczas Detektywistycznej Nocy Bibliotek. Impreza wpisała się w  cykl spotkań czytelniczych – Biblioteka Kryminału.
Zaproponowałam działania plastyczne, które swoją tematyką korespondowały z wieczornym charakterem spotkania.

Pierwsze zadanie polegało na stworzeniu portretu pamięciowego, z widocznych na slajdach pojedynczych części twarzy. Dzieci w wieku od 8-12 lat pracowały w czterech grupach po 4-5 osób. Na dużym kartonie, wspólnie, musiały stworzyć portret, zawierający jak najwięcej cech charakterystycznych przedstawianej postaci. Choć początkowo duży format papieru wzbudzał obawy młodych rysowników, to jednak szybko okazało się że praca na nim daje wiele frajdy. Efekty pracy można podziwiać poniżej.

Drugie zadanie – Rysowanie cieni – możliwe do wykonania tylko po zmroku. Zabawa odbyła się w zaciemnionej sali biblioteki, w której tylko jedno ostre światło lampki padało na dziecko siedzące za półprzeźroczystym parawanem. Cień rzucany przez „modela” obrysowywany był markerem na kalce przez drugiego uczestnika zabawy. Tylko wspólne zgranie się w parze mogło dać zadowalający efekt w postaci portretu profilowego.

Zapraszam do oglądnięcia relacji fotograficznej.

Facebook