Warsztaty artystyczne z „Tęczówką” to wszechstronny rozwój i twórcza zabawa!
Nietypowa oferta zajęc i technik plastycznych!
dzieci 2

Warsztaty Graficze – Miejska Biblioteka Publiczna Łódź-Bałuty, Filia nr 28, 17.01.2013

Dzisiaj, w Filii nr 28 Biblioteki Bałuckiej w Łodzi, odbyły się warsztaty graficzne w technice druku płaskiego. W zajęciach uczestniczyło kilkunastu uczniów klas piątych.

W czasie zajęć dzieci dowiedziały się czym jest grafika warsztatowa i jakie są jej charakterystyczne cechy, ale przede wszystkim poznały w praktyce proces jej powstawania. Uczestnicy warsztatów samodzielnie przygotowywali matryce grafik, jednak jak to bywa w przypadku pierwszego zetknięcia się z tym medium, największe zaskoczenie i emocje wzbudził proces druku i mieszania farb. Zainteresowanie wzbudził również fakt, że farby, którymi dzieci  drukowały swoje grafiki używane są do druku książek. W czasie zajęć dzieci poznały określenie CMYK oraz powtórzyły i poszerzyły wiadomości szkolne dotyczące mieszania i powstawania kolorów.  Efekt twórczej pracy zaskoczył wszystkich. Powstały piękne grafiki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć.

Serdeczne podziękowania składam pani Alinie Falk – kierowniczce Filii nr 28 Biblioteki Bałuckiej w Łodzi, która zorganizowała spotkanie, oraz pani Monice Gienerowicz- nauczycielce, za dopingowanie swoich uczniów w twórczej pracy.

http://www.filianr28-baluty.blogspot.com/

 

 

Facebook